CMF5010R000FHEK|VISHAY|simage
CMF5010R000FHEK|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
CMF5010R000FHEK
Res Metal Film 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/°C Conformal Coated AXL Bulk
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    10
  • Tolerance
    1%