CL10B224KO8NNWC|SAMSUNGE|simage
CL10B224KO8NNWC|SAMSUNGE|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
CL10B224KO8NNWC
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Samsung Electro-Mechanics
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    0.22uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    16VDC