CL05B103JB5NNNC|SAMSUNGE|simage
CL05B103JB5NNNC|SAMSUNGE|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
CL05B103JB5NNNC
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
Samsung Electro-Mechanics
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    0.01uF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    50VDC