CDRH4D16NP3R0NC|SUMIDA|simage
CDRH4D16NP3R0NC|SUMIDA|limage
Inductor Surface Mount
CDRH4D16NP-3R0NC
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 25% 100KHz Ferrite 2.3A 0.053Ohm DCR T/R
SUMIDA CORPORATION
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Shielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    3u
  • Tolerance
    25%