CC0603JRX7R9BB471|YAGEO|simage
CC0603JRX7R9BB471|YAGEO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
CC0603JRX7R9BB471
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    470pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    50VDC