CC0402KRX7R7BB103|YAGEO|simage
CC0402KRX7R7BB103|YAGEO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
CC0402KRX7R7BB103
Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    0.01uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    16VDC