C1210C106K3PAC|KEMET|simage
C1210C106K3PAC|KEMET|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
C1210C106K3PAC
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% Pad SMD 1210 85°C Bulk
KEMET Corporation
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    10uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    25VDC