C0603C100J5GACAUTO|KEMET|simage
C0603C100J5GACAUTO|KEMET|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
C0603C100J5GACAUTO
Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R Automotive AEC-Q200
KEMET Corporation
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Capacitance Value
    10pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    50VDC