BLM21PG600SN1D|MURATA|simage
BLM21PG600SN1D|MURATA|limage
Ferrite Beads
BLM21PG600SN1D
Ferrite Beads Multi-Layer Power 60Ohm 25% 100MHz 3.5A 0.02Ohm DCR 0805 Medical T/R
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Multi-Layer Power
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Impedance (Ohm)
    60
  • Maximum DC Current (A)
    3.5
  • Tolerance
    25%