BLM18EG101TN1D|MURATA|simage
BLM18EG101TN1D|MURATA|limage
Ferrite Beads
BLM18EG101TN1D
Ferrite Beads Multi-Layer 100Ohm 25% 100MHz 2A 0.045Ohm DCR 0603 T/R
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Multi-Layer
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Impedance (Ohm)
    100
  • Maximum DC Current (A)
    2
  • Tolerance
    25%