BKP2125HS101T|TAIYO|simage
BKP2125HS101T|TAIYO|limage
Ferrite Beads
BKP2125HS101-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 100Ohm 25% 100MHz 2.5A 0.04Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Multi-Layer Power
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Impedance (Ohm)
    100
  • Maximum DC Current (A)
    2.5
  • Tolerance
    25%