ACM25203012PT002|TDK|limage
ACM25203012PT002|TDK|simage
Common Mode Chokes - CMCs
ACM2520-301-2P-T002
Common Mode Chokes Dual 0.66uH 300Ohm 100MHz 0.4A 0.35Ohm DCR SMD T/R
TDK
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Signal Line
  • Configuration
    Dual
  • Number of Lines
    2
  • Inductance (H)
    0.66u
  • Impedance (Ohm)
    300
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Maximum DC Current (A)
    0.4
  • Maximum DC Resistance (Ohm)
    0.35
  • Minimum Insulation Resistance (Ohm)
    10M
  • Maximum Voltage Rating
    20VDC