AC1206FR076R8L|YAGEO|simage
AC1206FR076R8L|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
AC1206FR-076R8L
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    6.8
  • Tolerance
    1%