AC0603FR0747R5L|YAGEO|limage
AC0603FR0747R5L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
AC0603FR-0747R5L
Res Thick Film 0603 47.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    47.5
  • Tolerance
    1%