74AUP1G11GF132|NEXPERIA|simage
74AUP1G11GF132|NEXPERIA|limage
Logic Gates
74AUP1G11GF,132
AND Gate 1-Element 3-IN 6-Pin XSON T/R
Nexperia
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Logic Family
    AUP
  • Logic Function
    AND
  • Number of Elements per Chip
    1
  • Number of Element Inputs
    3-IN
  • Number of Output Enables per Element
    0
  • Number of Selection Inputs per Element
  • Number of Element Outputs
    1
  • Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL (ns)
    16.8@1.1V to 1.3V|10@1.4V to 1.6V|8.1@1.65V to 1.95V|6.6@2.3V to 2.7V|6.1@3V to 3.6V