561R10TCCQ47|VISHAY|simage
561R10TCCQ47|VISHAY|limage
Capacitor Ceramic Single Layer
561R10TCCQ47
Cap Ceramic Single 47pF 1000V C0G 5% (11.2 X 4mm) Radial Disc 6.4mm 105°C Bulk
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Ceramic Disc
  • Capacitance Value
    47pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    1000VDC