380LQ223M016H042|CORNELL|simage
380LQ223M016H042|CORNELL|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
380LQ223M016H042
Cap Aluminum Lytic 22000uF 16V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.038 Ohm 4.52A 2000h 85°C
Illinois Capacitor
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    22000uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    16VDC