25YXJ100M5X11|RUBYCON|limage
25YXJ100M5X11|RUBYCON|simage
Capacitor Aluminum Electrolytic
25YXJ100M5X11
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 0.25A 5000h 105°C Bulk
Rubycon Corporation
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    100uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    25VDC
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.4@20°C@100kHz|1.2@-10°C@100kHz