07HCP151K50|FASTRON|simage
07HCP151K50|FASTRON|limage
Inductor Leaded
07HCP-151K-50
Inductor Pluggable Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 0.85A 0.36Ohm DCR RDL Loose Automotive AEC-Q200
FASTRON
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Pluggable
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Unshielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    150u
  • Tolerance
    10%