0603N470F500CT|WALSIN|simage
0603N470F500CT|WALSIN|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
0603N470F500CT
Cap Ceramic 47pF 50V C0G 1% Pad SMD 0603 125°C T/R
Walsin Technology
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    47pF
  • Tolerance
    1%
  • Voltage
    50VDC